DIVERSITY DAYS
Θεματική συνάντηση (δια ζώσης ή διαδικτυακή) ανάμεσα σε επιλεγμένους signatories και sponsors του Diversity Charter Greece, όπου παρουσιάζεται κάθε φορά μία καλή πρακτική ενσωμάτωσης διαφορετικών στελεχών σε ένα εργασιακό περιβάλλον, καθώς και παραδείγματα υποστήριξης της διαφορετικότητας μέσα στην ίδια εταιρία. Επειδή η θεωρία διαφέρει από την πράξη, κάθε εταιρία έχει δικούς της μηχανισμούς διαχείρισης και παράλληλα η ανταλλαγή απόψεων και πρακτικών παρέχει τη δυνατότητα ρεαλιστικών επιλογών φιλοδοξούμε το Diversity Day να αναδειχθεί σε ένα μέσο αποδοτικής διαχείρισης θεμάτων που αφορούν τη Διαφορετικότητα και την υγιή Ένταξη διαφορετικών ανθρώπων σε εργασιακά περιβάλλοντα με στόχο το όφελος για τις επιχειρήσεις και συνολικά για την κοινωνία.
Open Diversity Day
ΤΡΙΤΗ 30 ΜΑΪΟΥ 2023 | DIVERSITY CHARTER GREECE
![352230359_6465910190134992_7822246251360374743_n](https://diversity-charter.gr/wp-content/uploads/2023/08/352230359_6465910190134992_7822246251360374743_n-768x1704.jpg)
![352386561_1412243119600362_8938207675949406086_n](https://diversity-charter.gr/wp-content/uploads/2023/08/352386561_1412243119600362_8938207675949406086_n-768x1704.jpg)
![352182970_279639994500245_180473068514245473_n](https://diversity-charter.gr/wp-content/uploads/2023/08/352182970_279639994500245_180473068514245473_n-768x1704.jpg)
![352210734_580217697646528_6479902669314319932_n](https://diversity-charter.gr/wp-content/uploads/2023/08/352210734_580217697646528_6479902669314319932_n-768x1704.jpg)
![352493760_277694951295660_6274319657490086089_n](https://diversity-charter.gr/wp-content/uploads/2023/08/352493760_277694951295660_6274319657490086089_n-768x1704.jpg)
![352395917_6279791535436771_6095148326422391199_n](https://diversity-charter.gr/wp-content/uploads/2023/08/352395917_6279791535436771_6095148326422391199_n-768x1704.jpg)
![352270617_252499284035459_5865984771083336280_n](https://diversity-charter.gr/wp-content/uploads/2023/08/352270617_252499284035459_5865984771083336280_n.jpg)
Mε μεγάλη χαρά και περηφάνια ολοκληρώσαμε σε συνεργασία με το Athens Pride – Φεστιβάλ Υπερηφάνειας Αθήνας το Open Diversity Day με θέμα “Η ελευθερία να είσαι εσύ!” την Τρίτη 30 Μαΐου στο Escape Athens!
![🎯](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1/16/1f3af.png)
![👏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfe/1/16/1f44f.png)
![👏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfe/1/16/1f44f.png)
![👏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfe/1/16/1f44f.png)
![🙏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t80/1/16/1f64f.png)
![🫶](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t49/1/16/1faf6.png)
![🗣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfb/1/16/1f5e3.png)
![🗣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfb/1/16/1f5e3.png)
![🗣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfb/1/16/1f5e3.png)
![🗣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfb/1/16/1f5e3.png)
![🗣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfb/1/16/1f5e3.png)
![🗣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfb/1/16/1f5e3.png)
![🗣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfb/1/16/1f5e3.png)
![🗣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfb/1/16/1f5e3.png)
Open Diversity Day
ΤΡΙΤΗ 21 ΜΑΡΤΙΟΥ 2023 | DIVERSITY CHARTER GREECE
![337507748_748677700286487_6392011345476472898_n](https://diversity-charter.gr/wp-content/uploads/2023/03/337507748_748677700286487_6392011345476472898_n-768x1024.jpg)
![337416079_6001555689959839_8397720955617456532_n](https://diversity-charter.gr/wp-content/uploads/2023/03/337416079_6001555689959839_8397720955617456532_n-768x1024.jpg)
![336892843_130609456634041_349958058420950594_n](https://diversity-charter.gr/wp-content/uploads/2023/03/336892843_130609456634041_349958058420950594_n-768x1024.jpg)
![337271549_891955768560746_6609511549915081060_n](https://diversity-charter.gr/wp-content/uploads/2023/03/337271549_891955768560746_6609511549915081060_n-768x1024.jpg)
![337175447_1009564380449546_5268303531214109416_n](https://diversity-charter.gr/wp-content/uploads/2023/03/337175447_1009564380449546_5268303531214109416_n-768x1024.jpg)
![✨](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf4/1/16/2728.png)
![✨](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf4/1/16/2728.png)
![🙌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfd/1/16/1f64c.png)
![🙌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfd/1/16/1f64c.png)
![🙌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfd/1/16/1f64c.png)
![🙏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t80/1/16/1f64f.png)
![💃](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc7/1/16/1f483.png)
![💃](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc7/1/16/1f483.png)
![💃](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc7/1/16/1f483.png)
![💃](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc7/1/16/1f483.png)
![💃](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc7/1/16/1f483.png)
![🙏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t80/1/16/1f64f.png)
![🎨](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t82/1/16/1f3a8.png)
![🎨](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t82/1/16/1f3a8.png)
![🎼](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tcc/1/16/1f3bc.png)
![🎹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta2/1/16/1f3b9.png)
![🥂](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf/1/16/1f942.png)
![👏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t57/1.5/16/1f44f.png)
![👏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t57/1.5/16/1f44f.png)
Open Diversity Day
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27 ΜΑΪΟΥ 2022 | DIVERSITY CHARTER GREECE
![192821841_495706938515023_3100139073257286298_n](https://diversity-charter.gr/wp-content/uploads/2021/05/192821841_495706938515023_3100139073257286298_n-150x150.png)
![191095119_495707005181683_7298542255356466536_n](https://diversity-charter.gr/wp-content/uploads/2021/05/191095119_495707005181683_7298542255356466536_n-150x150.png)
![🙌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t56/1.5/16/1f64c.png)
![🙌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t56/1.5/16/1f64c.png)
![🙌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t56/1.5/16/1f64c.png)
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t86/1.5/16/1f4cd.png)
![💪](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc5/1.5/16/1f4aa.png)
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/taa/1.5/16/1f449.png)
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/taa/1.5/16/1f449.png)
![😊](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td8/1.5/16/1f60a.png)
![👏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t57/1.5/16/1f44f.png)
![👏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t57/1.5/16/1f44f.png)
![👏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t57/1.5/16/1f44f.png)
2ο Diversity Day
ΔΕΥΤΕΡΑ 15 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2021 | Παπαστράτος
![](https://diversity-charter.gr/wp-content/uploads/2021/03/Στιγμιότυπο-οθόνης-2021-03-16-121206-1024x576.png)
Η Διαφορετικότητα είναι δύναμη και μας ενώνει!
Diversity Day
ΤΡΙΤΗ 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020 | Live Online – Interactive
![](https://diversity-charter.gr/wp-content/uploads/2021/01/Στιγμιότυπο-οθόνης-2021-01-18-134457.jpg)
Το πρώτο digital Diversity Day διοργανώθηκε, την Τρίτη 8 Δεκεμβρίου, με τη συνδρομή του Βρετανικού Συμβουλίου British Council που παρουσίασε τους τρόπους που χειρίζεται στην καθημερινή του λειτουργία τη Διαφορετικότητα.